Fra havna på Åse. Foto: Idar Nilssen.

Andenes 1930 | Andenes 1950  |  Bjørnskinn 1930  |  Bjørnskinn 1950  |  Bjørnskinn 1960  |  Bø 1920  |  Dverberg 1920  | Dverberg 1930  |  Dverberg 1950  |  Hadsel 1920  |  Kvæfjord 1920  |  Kvæfjord 1930  |  Langenes 1920  |   Langenes 1930  |  Langenes 1950  |  Sortland 1920   |  Sortland 1930  |  Øksnes 1920   |  Aktuelt fra distriktet  |  Til startsiden

Båter registrert i Bjørnskinn merkedistrikt.                          Merkeregister 1940

N (Nr.) BJ

Digitalisert 2005: Idar Nilssen

Nr

Navn

Byggeår

Lengde, fot

Bredde, fot

Dybde, fot

Motor/hk

Eier

1

Må Brødrene

1914

22

6

2,5

Grei 4

H. Hansen m fl, Risøyhamn

2

Må Prøven

?

24

6

3

Grei 4

T. Kinn m fl, Risøyhamn

3

8-årig  NN

1918

22

5,5

2

Uten motor

I. Enoksen, Risøyhamn

4

Må Kvikk

1936

20

6,5

3,3

Sabb 4

Bjarne Berg, Risøyhamn

6

Ms Alken

1914

37

12

6

Alpha 14

Halfdan Andreassen m fl, Fornes

7

Ms Vally

1916

36

12

5,4

Brunv. 20

Einar Olsen, Fornes

8

Ms Petra

1914

38

13

5,8

Alpha 14

Ibenhard Vinje, Skjoldehamn

9

Må Roald

1930

18

6

3

FM 3

P. M. Lockert, Risøyhamn

10

Må Gerd

1030

27

9

7

Populær 8

Jæger Skjolde, Skjoldehamn

11

Mk Bøtinn

1933

49,4

14

6,4

Wichm. 25

Georg Pettersen, Bø

12

Mk Bølgen

1917

43,5

13,5

6

Wichm. 16

K. Karlsen m fl, Nøss

13

Må Solo

1928

19

6

2,4

Solo 5

Ludvig Gavlen, Skjoldehamn

14

Ms Teisten

1915

32,5

10,4

4,4

Dux 8

Aksel Pettersen, Medby

15

Må Ford

1931

24

6

2,5

Ford 20

Petter J. Hansen, Forfjord

16

Må Sport

1935

23

7

3

Bilm. 20

Ragnvald Nilsen, Lovik

17

Mk Fremtid

1926

61,5

14,2

7,7

Grei 40

Ferdinand Olsen m fl, Fornes

18

Ms Nøkken

1932

24

7

3

Bønes 6

S. Olsen, Fornes

19

Ms Pal

1925

25

8,7

5,5

Union 7

Hans Knutsen, Skjoldehamn

21

Ms Ragnhild

1932

23

7,4

3,4

Sabb 5

Hans Endresen, Skjoldehamn

22

Ms Nordbakk

1926

34

10

4

Levahn  13

Hilberg Nordjord m fl, Åknes

23

Ms Vesle-Kari

1925

32

9,2

3,2

Rapp 11

Leonard Nilsen, Lovik

24

Ms Ula

1910

33

12

5,2

Nordan 12

Olaf Fagerhaug, Risøyhamn

25

Ms Furfjord

1912

39

12

5,4

Populær 20

Karlsen m fl, Forfjord

27

Ms Havsulen

1937

37,5

12,3

5,4

Wichm. 15

Meyer Rørnes, Øygård

28

Mk Delfin

1916

38

13

8

Wichm. 16

H. Hansen, Risøyhamn

30

Må Bamse

1932

23

8

3

Konkurr. 5

Martin Pettersen, Nøss

31

Ms Fiskeren

1915

35,5

12

5

Populær 22

Aksel Aleksandersen, Buksnesfjord

32

Ms Sjøfuglen

1924

30

8,5

3,5

Wichm. 5

Julius Jensen, Medby

33

Ms Sverre

1925

23

7,5

3

Alpha 8

Peder Jensen, Skjoldehamn

34

Ms Svalen

1934

31

8

5

Penta 13

Trygve Pettersen, Skjoldehamn

35

Ms Norafjeld

1907

49,1

15,5

8,2

Bolinder 20

Ulrik Hansen, Skjoldehamn

36

Ms Solheim

1912

45,5

16

7,6

Skandia 15

Ingvart Nilsen, Forfjord

37

Mk Bølgen

1922

24

7,5

4

Blokken 5

Hans Nordbakk, Skjoldehamn

39

Ms Kåre

1919

21

7

4,5

C. Perf. 8

E. Adolfsen. Skjoldehamn

41

Må Leo

1930

23

6

3

Bilm. 20

Joh. Ernestussen, Nøss

42

8-årig  NN

1929

31

8

2,5

Uten motor

Kornelius Jakobsen, Nøss

44

Mk Terne

1925

23

7

5

Elefant 7

H. Hansen, Skjoldehamn

45

Ms Snøgg

1934

23

7,2

3,6

Populær 4

H. Karoliussen m fl, Skjoldehamn

46

Mk Union

1938

44

15,8

6,8

Union 30

Hans Paulsen m fl, Risøyhamn

47

Mj  Frøia

1900

60

18

7

Alpha 42

Ulrik Hansen m fl, Skjoldehamn

48

Ms Fisk

1929

25

7,5

4

Årthun 4

Oberg T. Sannes, Skjoldehamn

49

Mk Grei

1898

42,8

16

7

Bolinder 25

Ivar Olsen m fl, Skjoldehamn

50

Ms Kalle

1935

27

8,5

4

Wichm. 6

Kåre Olsen, Fornes

51

Må Askeladd

1935

23

6

3

Sabb 4

Knut Knutsen, Risøyhamn

53

Må Besse

1937

27

8

4

Sabb 5

Henry Liland, Fornes

Tilbake til båter                  Tilbake til Andøy