Ettersommer i Gavlfjorden.  Foto: Idar Nilssen.

Andenes 1930  |  Andenes 1950  |  Bjørnskinn 1930  |  Bjørnskinn 1940  |  Bjørnskinn 1950  |  Bø 1920  |  Dverberg 1920  |   Dverberg 1930  |  Dverberg 1950  |  Hadsel 1920  |  Langenes 1920   |  Langenes 1930  |  Langenes 1950  |  Sortland 1920  |   Sortland 1930  |  Øksnes 1920  |  Kvæfjord 1920  |  Kvæfjord 1930  |     Aktuelt fra distriktet  |  Til startsiden

 

Merkeregister 1960

Båter registrert innen Bjørnskinn merkedistrikt.

Båter registrert før 1924 finnes under Dverberg, og etter 1964 under Andøy. Kommentarer og spørsmål.

Dette merkeregisteret inkluderer tilleggene. (Benevnelsen Må. angir motordrevet, åpen båt).

Digitalisert 2010: Idar Nilssen

N(Nr)BJ

Nr

Navn

Byggeår

Lengde, fot

Bredde, fot

Dybde, fot

Motor/hk

Eier

1 Mk. Jann Halvar 1929 39 12,5 6 Helse 23 Herman Haug, Risøyhamn
3 Mk. Risøy 1924 54 14 8 Heimdal 55 Martin Rørnes, Risøyhamn
4 Må. Kvikk 1936 20 6,5 3,3 Sabb 4 Bjarne Berg, Risøyhamn
6 Ms. Alken 1914 37 12 6 Brunvoll 20 H. Andresassen m. fl., Fornes
7 Ms. Vally 1916 36 12 5,4 Brunvoll 20 Einar Olsen, Fornes
8 Ms. Petra 1914 38 13 5,8 Brunvoll 20 Ibenhardt Vinje, Skjoldehamn
9 Må. Sjøgutten 1953 20 6,4 3 Bilmotor 8 Per Erlandsen, Risøyhamn
10 Må. ? ? 21 7 3 Sabb 5 Normann Johansen m. fl., Risøyhamn
11 Må. Snøgg ? 21 6,5 3 Marna 5 Edv. Ellingsen, Skjoldehamn
14 Må. Dur 1951 18 6 3 Marna 5 Edvin Berg, Buksnes
16 Må. Svein 1944 18 6 3 FM 4 Arthur Olsen, Åknes
18 Ms. Strømsnes 1912 49 15,7 6,6 Heimdal 42 Hans Nordbakk, Skjoldehamn
19 Må. Snøgg 1953 19 6 3 Wichman 4 Arthur Wilhelm Paulsen, Buksnes
20 Mk. Jon Jarl ? 62 20 8 Union 100 Ivar Normann m. fl., Fornes
21 Mkr. Drott 1949 23 7,4 5 Sabb 5 Wilhelm Pedersen, Forfjord
22 Må. Fritz Harald 1953 23,5 8 5,5 Sabb 5 Rik. Rikardsen, Risøyhamn
24 Mk. Soltinn 1937 40 12,9 6,4 Heimdal 50 Ole Johansen, Nøss
25 Ms. Furfjord 1912 39 12 5,4 Bolinder 30 Angel Karlsen m. fl., Forfjord
28 Mk. Delfin 1916 38 13 8 Wichman 16 Gisle Gabrielsen m. fl., Skjoldehamn
29 Ms. Gunnar 1935 26 9 3 Union 8 Normann N. Åknes, Åknes
30 Må. Nordlys 1938 21 8 2,5 Sabb 5 Birger Wedding, Risøyhamn
31 Må. Sprøiten 1955 21 7 3,5 Alda 7 Hermann. Hansen, Risøyhamn
32 Mk. Breitin 1918 50,2 16,7 7,2 Wichman 40 Erling Rørnes m. fl., Risøyhamn
33 Må. Bjørn 1946 20 6,5 3,5 Solo 8 Bjørn Heiberg, Åknes
34 Må. Småen ? 20 6,5 3 Lillegrei 4 Jens Rikardsen, Risøyhamn
35 Ms. Atom 1907 57,2 16,8 7,2 Union 100 Ulrik Hansen & Søn, Risøyhamn
36 Må. Havgutten 1934 21 7 4,5 Sabb 3 Toralf Lyngra, Skjoldehamn
37 Mk. Bølgen 1922 24 7,5 4 Dux 6 Petter Hansen m. fl., Forfjord
38 Må. Bjørnar 1949 19,4 5,9 2,2 FM 5 Hilmar Hansen, Skjoldehamn
39 Må. Leif 1952 21 6,4 3,4 Sleipner 6 Eivin Larsen, Åknes
40 Mkr. Skumm 1916 40 13 7,5 Union 30 Jens Nordbakk, Skjoldehamn
42 Ms. Thor 1914 38 12 5,2 Brunvoll 24 Idin Olsen, Fornes
43 Må. Feieren 1939 21 8 3,5 FM 5 Peder Pettersen, Forfjord
44 Må. Fisk 1938 20 5,7 2,5 Sabb 3 Aksel P. Lund, Medby
45 Må. Viking 1927 23 7,5 4 Sabb 5 Henry Henriksen, Bjørnskinn
46 Må. Viking ? 23 7 5 Solo 8 Svein Hansen, Fornes
48 Ms. Spurven ? 18 6 3 K-Eri 3 Andreas Karlsen, Forfjord
50 Må. Snøgg 1937 19 6,5 3 Sleipner 4 Ingvald Sannes, Skjoldehamn
51 Mk. Sture 1946 24 8 4,5 Marna 5 Bjarne Hansen m. fl., Strandland
52 Må. Snadd 1952 20 6 5 Sabb 4 Dagfinn Nilsen, Forfjord
54 Mk. Andøy 1946 97 21,7 10,5 Wichman 150 Ove Forså, Risøyhamn
55 Ms. Forsan 1924 26,2 9,2 4,2 Elefant 7 Arnold Barosen, Skjoldehamn
56 Mk. Vikholmen ? 84 18,9 9 Helse 120 Frithjof Hansen m. fl., Risøyhamn
57 Må. Kurten 1947 20 7 3 FM 4 Julian Kind, Strandland
59 Ms. Sjøsprøyt ? 24 8 4,5 Sabb 5 John Hansen, Bø
60 Må. Jann Terje 1946 19 6,1 3 Evinrude 5 M. Johansen, Strandland
61 Må. Kjapp 1954 18 6 2 Kjapp 3 H. Johansen, Strandland
62 Må. Snøgg 1950 18 6 3 Sabb 4 Leif Helmersen, Åknes
63 Må. Rypa 1944 15 5 2,5 Evinrude 3 Rikart Nilssen, Forfjord
64 Må. Skreien 1957 18 5 3 Motor 7 Obert Haugen, Bjørnskinn
65 Må. Prøven 1959 17 6 3 Evinrude 5 Sverre Pettersen, Medby
66 Må. Sport 1959 15 4,5 2 Evinrude 3 Hilmar Andreassen, Fornes
67 Må. Per 1958 16 5,5 2,4 Evinrude 3 Arthur Aase, Risøyhamn
68 Må. Snapp 1937 19,5 5 2,5 FM 4 Idin Olsen, Fornes
69 Må. Illa 1953 16 4,5 2 Seagull 3 E. Endresen, Strandland
70 Må. Teist 1957 17,3 5,5 2,3 FM 4 Karl Enoksen, Bø
71 Må. Arne 1937 16 5 2 Evinrude 5 Olaf Liavik, Skjoldehamn
72 Må. Måsen 1952 17 5,5 2 Seagull 2 Arthur Paulsen, Strandland
73 Må Kitty Annie 1951 18 6 2 Evinrude 3 K. Andreassen, Strandland
74 Må Bobb 1959 17 7 2,5 Brigg 3 T. Andersen, Strandland
75 Må. Breines 1955 16 5 2 SK 5 Ole Olufsen, Risøyhamn
76 Må. Svanen 1944 18 5 2 FM 3 Andor Simonsen, Forfjord
77 Må. Hugo 1958 17 6 3,5 Sleipner 5 R. Ellingsen, Åknes
78 Må. Duen 1952 14,8 4,9 2 Evinrude 3 Jens Tyssvoll, Strandland
79 Må. Lill Karin 1952 22 8 4,5 Real 6 K. J. Gansmoe, Strandland
98 Må. Salmo Rasett 1956 17,5 6 3 Marna 5 Asbjørn Aune jr., Åknes
 

Tilbake til Andøy    Tilbake til oversikten