Krykkje på reir på Andenes.  Foto: Idar Nilssen.

Andenes 1930  |  Bjørnskinn 1930  |  Bjørnskinn 1940  |  Bjørnskinn 1950  |  Bjørnskinn 1960  |  Bø 1920  |  Dverberg 1920  |  Dverberg 1930  |  Dverberg 1950  |  Hadsel 1920  |  Langenes 1920   |  Langenes 1930  |  Langenes 1950  |  Sortland 1920  |   Sortland 1930  |  Øksnes 1920  |  Kvæfjord 1920  |  Kvæfjord 1930  |     Aktuelt fra distriktet    Til startsiden

 

Merkeregister 1950

Båter registrert innen Andenes merkedistrikt.

Båter registrert før 1924 finnes under Dverberg, og etter 1964 under Andøy. Kommentarer og spørsmål.

Dette merkeregisteret inkluderer tilleggene.

Digitalisert 2010: Idar Nilssen

N(Nr)A

Nr

Navn

Byggeår

Lengde, fot

Bredde, fot

Dybde, fot

Motor/hk

Eier

4 Mk. Osvald 1916 37 12 5,2 Gideon 22 Julius Nikolaisen, Fiskenes
6 Ms. Sleipner 1916 37 12 5,2 Rapp 24 Harry Hansen, Andenes
7 Ms. Trio 1916 39 12 5,4 Ellwe 23 Olaf Løding, Andenes
8 Ms. Lilly 1937 36 10 5,5 Rapp 14 Arnulf Elvaker m. fl., Bleik
9 6-årig Brødrene 1931 20 6 3 Uten motor Aksel Nybrott, Fiskenes
10 Mk. Laksen 1936 44,6 14 6,5 Brunvoll 42 Borgen Mortensen m. fl., Bleik
11 Ms. Svalen 1914 42 12,5 6,2 Brunvoll 28 Halfdan Mikalsen m. fl., Andenes
12 Mk. Vesterhavet 1922 41 13,3 7 Brunvoll 24 Konrad Johansen m. fl., Haugnes
14 Mk. Ole Elvan 1932 41,5 12,5 6,3 Wichman 25 Otto Elvan, Andenes
15 Må. Stub 1933 21 7 3 Gideon 3 Egil Karoliussen, bleik
16 Mk. Havegga 1936 43 13,7 6,8 Brunvoll 35 Holger Øyan m. fl., Andenes
17 Ms. Jæv 1907 40,5 12,3 5,4 Rapp 24 Hilmar Sørensen, Andenes
18 Mk. Westegg 1937 46 14 6,5 Rapp 35 Georg Stave, Andenes
19 Mk. Ottar 1917 40 13,5 5,8 Wichman 20 Eldor Rørnes, Andenes
20 Mk. Sjøveien 1916 39 12,5 6 Ellwe 32 Løvseth Olsen, Bleik
21 Mk. Vikan 1929 52 14 8,2 Munktell 45 Torsten Pedersen m. fl., Andenes
22 Må. Trygg 1936 22 6,3 3 Sabb 5 Marselius Antonsen, Bleik
23 Mkr. Selma 1915 45 13 5,8 Grei 30 Mikal Jensen m. fl., Bleik
24 Mk. Rolf 1947 49 14,5 7 Union 30 Eliot Røsnes, Andenes
25 Ms. Skum 1916 40 13 6,3 Union 20 Sedolf Nyheim m. fl., Bleik
29 6-årig 1928 23 6 2 Uten motor Nils K. Olsen, Haugnes
30 8-årig 1934 21 5,6 2,5 Uten motor Martin Wilhelmsen, Fiskenes
31 8-årig Helga 1933 21,5 5,5 2,5 Uten motor Ragnar Karlsen, Fiskenes
32 Mk. Skrupstind 1938 46 14,5 7 Rapp 35 Kristian Kristiansen m. fl., Haugnes
33 Ms. Nupen 1916 45 13 6,3 Ellwe 30 Peder Lund m. fl., Bleik
34 Mk. Lykken 1936 43 14 6,3 Union 30 Peder Hansen m. fl., Bleik
35 Må. Ella 1936 20,5 7 4,5 Sabb 3 Valter Eliassen, Andenes
36 Mk. Ocean 2 1938 50 14,7 7 Union 40 Jentoft Andresen, Bleik
37 Mk. Belgen 1935 42 12 5,5 Rapp 24 Hilberg Pettersen m. fl., Bleik
39 10-årig Stjernen 1928 33 8,5 3 Uten motor Robert Kristiansen, Haugnes
40 Mk. Midnatsol 1923 39 13,4 6,3 Union 20 Nils Elvan, Andenes
41 Mk. Andfjord 1938 47 14,3 4,8 Rapp 35 Bernhard Jakobsen m. fl., Andenes
42 Mk. Faragut 1936 44 13,5 6,2 Wichman 30 Peder Å m. fl., Andenes
44 Ms. Sab 1937 22 8 3,8 Sabb 5 Håkon Hansen, Bleik
45 Mk. Brødrene 1916 46 13,5 6,1 Rapp 29 Magnus Strand m. fl., Andenes
46 Mk. Union 1938 44 13,8 6,8 Union 30 Erling Iversen, Andenes
47 Mk. Heimly 1924 38 12,3 5,4 Wichman 16 Arthur Aronsen, Andenes
49 Mk. Røiken 1930 38 13,4 6,4 Union 30 Einar Paulsen m. fl., Andenes
50 Ms. Il 1937 26,7 8 6,5 Gideon 8 Olaus Hansen, Fiskenes
51 Ms. Nor 1935 27 8 4 Rapp 7 Erling Norheim m. fl., Bleik
52 Mk. Bjørulf 1939 42,1 14,2 6,3 Stabil 25 Magne Iversen, Andenes
53 Mk. Motind 1941 47 13,2 7,3 Brunvoll 35 Bjarne Karoliussen, Andenes
54 Mk. Sjøskvet 1929 38 12,5 6 Union 20 Eivind Pedersen, Andenes
55 Mk. Norhav 1936 43 13,5 6,5 Brunvoll 35 Karl Jensen, Andenes
56 Mk. Knut Anker 1925 55 15,6 6,3 Wichman 25 Bernhard Jensen, Andenes
58 Ms. Anna 1915 40 12,4 5,4 Brunvoll 28 Magnus Rasmussen, Andenes
59 Må. Alken 1937 27 8 3,5 Levahn 10 Martin Norheim, Bleik
60 6-årig San 1937 19 5 2,3 Uten motor Aksel Nybrott, Fiskenes
63 Mk. Havbrot 1939 47 15 7,5 Wichman 4 Olav Kristoffersen m. fl., Andenes
64 Ms. Øyan 1939 26,2 9,3 4,3 Sabb 5 Roar Øyan, Andenes
66 Må. Sjøfuglen 1939 21 7 3 Sabb 3 Kristian Olsen, Bleik
67 8-årig Kvik 1927 26 7,5 3 Uten motor Karl Fredriksen, Fiskenes
68 6-årig 1932 19 5 3 Uten motor Palmer Nilsen, Fiskenes
69 Mk. Reidun 1928 40 13 6,5 Union 20 Erling Strand, Andenes
70 Mk. Anna 1928 39 12,5 6 Skandia 30 Ragnar Olaisen m. fl., Andenes
72 Mk. Arne 1928 46,6 12 6,5 Rapp 29 H. Johannesen m. fl., Andenes
73 Mk. Stubb 1928 46,2 14,2 7,1 Skandia 40 Eliot Røsnes m. fl., Andenes
76 Mk. Rapp 1939 46 14,5 7 Rapp 35 Olaf A. Olsen, Andenes
77 Mk. Ula 1928 51 15 8 Bolinder 40 Helge Alexandersen, Andenes
79 Mk. Børingen 1929 48 13,6 6,3 Rapp 29 Magne G. Johansen, Andenes
80 Mk. Brødrene 1929 47 13 6,4 Bolinder 30 Gustav Mortensen m. fl., Bleik
81 Mk. Staut 1929 42 13 6,3 Ellwe 32 Olaf Andreassen, Andenes
82 Mk. Baran 1939 46 14 7 Laval 50 Sigurd Vikhaug m. fl., Haugnes
83 Mk. Sigurd 1929 50 13 6 Skandia 40 Johan Strand, Andenes
84 Må. Snøggen 1937 19,4 6,1 2,7 Gideon 4 Sverre Mikalsen, Bleik
85 Ms. Odd 1935 42 11,8 5 Rapp 24 Herman Jensen, Andenes
86 Må. Snøg 1937 21 6 3 Sabb 5 Tormod Eliassen, Andenes
87 Mk. Havblik 1929 44 13,4 7,3 Union 30 Julius Aronsen, Bleik
88 6-årig Gunnar 1932 19 5,5 3,3 Uten motor Johan Lofthus, Fiskenes
89 6-årig 1932 20 5,5 2,5 Uten motor Anton Karlsen, Fiskenes
90 Må. Svalen 1933 21 6 2,3 Sabb 3 Mads Pedersen, Bleik
93 Må. Kvik 1939 21 6 2,3 Sabb 3 Kristen Jørgensen, Bleik
94 6-årig 1935 20 6,5 2,2 Uten motor Leif Nyheim, Fiskenes
95 Må. Andungen 1930 23 6 4 Albin 22 Jan H. Sørensen, Andenes
96 8-årig 1933 24 6,5 2,5 Uten motor Peder Blix, Haugnes
97 Ms. Leisund 1928 32 10,3 4,5 Rapp 17 Arild Kristiansen m. fl., Andenes
99 Mkr. Havdur 1943 52 14,5 7 Brunvoll 50 Einar Larsen m. fl., Andenes
102 6-årig Vidar 1936 20 5 2 Uten motor Gustav Olsen, Haugnes
 

Tilbake til Andøy    Tilbake til oversikten